Plošné materiály

Materiály, ze kterých vyrábíme

Používáme plošné materiály firmy EGGER, konkrétně dřevotřískové desky (DTD) s povrchovou úpravou laminací (DTD-L).

Tento materiál je velice stabilní, pevný a nehrozí u něj kroucení vlivem vlhkosti. Také jeho povrch je odolný proti škrábancům a UV záření (nebledne časem)

Materiál nabízíme ve dvou povrchových úpravách: laminace (dekory dřeva, materiálů a barevné dekory) a lakování.

Lakované desky se využívají pro dvířka a zásuvky a nabízí vysoký stupeň lesku (přípona PG), nebo vysoký stupeň matu (přípona PM).

V případě lakovaných desek se již jedná o dřevovláknité desky (MDF), které mají vyšší hustotu a tím pádem i pevnost.

Povrchová úprava laminovaných desek

Určuje, jaké jsou desky na omak. U každého dekoru je uvedená struktura (ST.., PM, PG), která značí, zda je povrch hladký, nebo s póry.
Posledním trendem jsou struktury, které navozují pocit dřeva.

PG
PerfectSense
Gloss
struktura pg

PerfectSense Gloss je charakteristický zrcadlovým leskem a dokonale hladkým povrchem.

PM
PerfectSense
Matt
struktura pg

Povrch je příjemný a sametový na dotek a v kombinaci s vysokou odolností a povrchovou úpravou, která nezanechává otisky prstů, nabízí vysoce kvalitní matný povrch.

SM
SemiMatt
 
struktura pg

Hladká, lakovaný povrch připomínající struktura s výrazně nestrukturovaným povrchem.

ST2
Smoothtouch
Pearl
struktura pg

Jemně perličková struktura se střední úrovní lesku. Tento povrch je robustní, velmi odolný a nejvhodnější pro uni a perleťové barvy.

ST9
Smoothtouch
Matt
struktura pg

Dodává uni barvám a reprodukcím dřevin velmi přirozený vzhled a jde s trendemmatných povrchů. Tato struktura podporuje trend matných povrchů.

ST10
Deepskin
Rough
struktura pg

Vysoce autentická a realistická struktura pro reprodukce masivního dřeva a materiálu.

ST12
Omnipore
Matt
struktura pg

Jedná se o dřevní pór s nepravidelnými póry v různé hloubce, což dává této povrchové struktuře jeho přirozený vzhled. Díky jemnosti podkladu vzniká sametový a na dotek příjemný povrch.

ST15
Smoothtouch
Velvet
struktura pg

Hladká, plochá povrchová úprava s nízkou úrovní lesku a nízkými nároky na údržbu. Použitelná pro řadu dřevodekorů a reprodukcí materiálů.

ST16
Mineral
Plaster
struktura pg

Tento povrch má vzhled omítky nebo úpravy špachtlí, a obsahuje jak hluboké a surové, tak i hladké a lesklé prvky. Na reprodukci betonu, kovu a kamene je stěží rozeznatelný od skutečných materiálů. Uni barvám propůjčuje materiální charakter. U některých dekorů, např. u jílovce vytváří synchronizovaný efekt.

ST22
Deepskin
Linear
struktura pg

Hluboce kartáčovaný povrch s matně-lesklou lineární kresbou, což vytváří realistický povrch pro barvy lineárních dekorů se strukturou dřeva, kterým přidává více přirozenosti a hloubky.

ST28
Feelwood
Nature
struktura pg

Tato struktura je charakteristická svým autentickýmvzhledem. Suky a plaňkování imitující vzhled masivního dřeva navozují přírodní atmosféru.

ST29
Feelwood
Ambiance
struktura pg

Tato struktura vnáší do interiérů nádech honosnosti. Je ideální pro velké aplikace k vytvoření vkusné, elegantní atmosféry. Svým jemným rýhovánímje výrazně specifická i na dotek.

ST33
Feelwood
Crafted
struktura pg

Tento povrch zobrazuje souhru matných a světle lesklých prvků. Díky matným, sametově kartáčovanýmpórůmzískává tato povrchová struktura hloubku s přirozeným vzhledem a vyzařuje perleťové odlesky.

ST36
Feelwood
Brushed
struktura pg

Pro tento povrch je typický hluboce kartáčovaný, avšak přesto velmi přirozený, matný charakter, který propůjčuje mnoha různýmreprodukcím dřevin dokonale autentický vzhled.

ST38
Feelwood
Pinegrain
struktura pg

Struktura prezentuje hluboce kartáčované měkké dřevo s hodnotným perleťovým efektems matnými a lesklými elementy. Při použití na uni barvě vzniká vzhled natíraného popř. lakovaného dřeva.

ST87
Mineral
Ceramic
struktura pg

Pro tuto strukturu je typický efekt výrazného střídáni matných a lesklých plošek, imitující vzhled keramických dlaždic.


V této kategorii nejsou žádné výrobky.